Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kriminálka New York

13. 5. 2007
 
Po Miami a Las Vegas se seriál z řady CSI dostává do New Yorku, aby jeho ulice a zákoutí ukázal divákům v docela jiném světle, než jsou zvyklí.

CSI vypráví příběhy o skrytých hrdinech policejní práce - soudních vyšetřovatelích. Jsou to lidé, kteří se za žlutou policejní páskou snaží rozluštit zdánlivě neřešitelné případy. Vedle dopadení pachatele mají ještě jeden a možná důležitější úkol. Musí se postarat o maximální ochranu těch, kteří se stali obětí trestného činu.

Detektiv Mack „Mac" Taylor ( Gary Sinise) je horlivý vyšetřovatel, který věří, že všechno souvisí se vším a že každého dokáží prozradit jeho životní příběh a styl jednání. On a jeho partner detektivka Stella Bonasera (Melina Kanakaredes) jsou workoholiky, kteří doslova milují svou práci. Společně vedou tým policejních expertů uprostřed dravého města, které nikdy nespí.

K jejich kolegům patří Danny Messer (Carmine Giovinazzo), vyšetřovatel s barvitou historií, který se narodil v Brooklynu a své rodné město zná jako vlastní boty. Doktor Sheldon Hawkes (Hill Harper) je soudní lékař, který se po traumatickém úmrtí svého pacienta vzdal slibné chirurgické kariéry, aby vstoupil do řad soudních vyšetřovatelů jako ohledávač mrtvol. Nepostradatelná je i Aiden Burn (Vanessa Ferlito),svůdně okouzlující detektivka, která se v jakoukoliv chvíli dokáže přizpůsobit jakékoliv situaci.

Hrají:

Gary Sinise jako "Det. Mack ‘Mac' Taylor"
Melina Kanakaredes jako "Det. Stella Bonasera"
Carmine Giovinazzo jako "Danny Messer"
Vanessa Ferlito jako "Aiden Burn"
Hill Harper jako "Dr. Sheldon Hawkes"
Eddie Cahill jako "Det. Don Flack"

Postavy:

Detektiv Mack ‘Mac' Taylor" (Gary Sinise)
Detektive Mack ‘Mac' Taylor je šéfem newyorské vyšetřovací skupiny CSI. Jeho životní i profesní filozofie se dá shrnout do jedné jednoduché věty: „Všechno souvisí se vším." Pochází z Chicaga a své vlasti začal sloužit jako důstojník námořní pěchoty. Po ukončení vojenské kariéry se přestěhoval do New Yorku, kde díky odvaze a hrdinství, které prokázal i během své služby u armády, rychle stoupá jako policejní vyšetřovatel. Přes několik stupínků u NYPD - New York City Police Department se nakonec natrvalo dostává do CSI - Crime Scene Investigation Division. Jako jeden z nejlepších kriminalistů se nezabývá pouze otázkou proč, ale stejně důležité je pro něj vědět i jak. Souběžně s maximálním pracovním vytížením musí řešit i svůj neuspořádaný osobní život tři roky po smrti manželky.

Detektivka Stella Bonasera (Melina Kanakaredes)
Napůl Řekyně, napůl Italka a celým tělem Newyorčanka nikdy necouvá před žádnou konfrontací a vždy naplno říká to, co si skutečně myslí. Je nejstarší ze čtyř sester a od dětství se v domácnosti jen s jedním rodičem starala o jejich výchovu. Bez odporu tuto zodpovědnost přijala a obětovala vlastní dětství ve prospěch druhých. I jako dospělá žena ví, co znamená zodpovědnost a tvrdá práce a stejný přístup vyžaduje i od ostatních. Stejně jako její nadřízený začínala u newyorské policie. Vzpřímená hlava, bystrý úsudek a neústupnost jí brzy vysloužily příslušnost do elitní jednotky CSI.

Danny Messer (Carmine Giovinazzo)
K CSI patří neodmyslitelně i Danny Messer, vyšetřovatel s barvitou historií, který se narodil v Brooklynu a své rodné město zná jako vlastní boty. Vyrůstal v prostředí doslova prosáklém zločinem a od prvních let byl nucen vytvářet si svůj vlastní názor na svět kolem sebe. Hranici mezi těmi, kteří zákony vytváří a těmi, jež je porušují, nevidí tak ostře jako ostatní, ale to je pro něj při jeho práci spíše výhodou. Do týmu si ho vybral osobně Mac a Danny se mu každým dnem u CSI snaží tuto službu splácet.

Aiden Burn (Vanessa Ferlito)
Aiden Burn je svůdná okouzlující detektivka, která se v jakoukoli chvíli a v jakékoli situaci dokáže bravurně přizpůsobit. Narodila se v Brooklynu, kde od mládí přivykla vražednému tempu velkoměsta. K jejím velkým přednostem patří schopnost měnit identitu a splynout s prostředím, kde by se obyčejný detektiv pouštěl na skutečně tenký led a kde i ten nejmenší detail hraje nesmírnou důležitost. Je sportovně nadaná a oplývá hlubokými znalostmi v oboru antropologie. Specializuje se na zkoumání kostních pozůstatků a obličejové rekonstrukce.

Doktor Sheldon Hawkes" (Hill Harper)
Jako soudní lékař a ohledávač mrtvol se nejlépe cítí ve vykachličkovaném sále nasáklém smrtí. Narodil se a vyrůstal v Harlemu jako zázračné dítě. Ve čtyřiadvaceti letech opustil školu s čerstvým diplomem a ještě bez zkušeností se okamžitě pustil do toho, po čem celý život toužil - do zachraňování lidských životů. O dva roky později však opouští prostředí nemocnic a operačních sálů, aby se uchýlil do bezpečí kanceláře lékaře kriminalisty.

Detektiv Don Flack (Eddie Cahill)
Don Flack je zkušený detektiv, který ví, jak fungují policejní složky se všemi svými neduhy. Již léta spolupracuje s Macem Taylorem a představuje jakýsi překlenovací článek mezi progresivní CIS a zkostnatělou a konzervativní NYPD. Pěstuje si pověst drsného chlapce s vlastním názorem, jak nakládat s podezřelými.

 

Herci:

Gary Sinise:
Sinise je uznávaný filmový, divadelní a televizní herec, stejně jako i režisér a producent. O rozsahu jeho práce nejlépe svědčí soupis rolí a filmů, na kterých se podílel. Za celovečerní filmy jmenuje „Apollo 13", „Ransom", „The Green Mile", „The Human Stain", „Snake Eyes", „Impostor", „It's the Rage", „Reindeer Games", „The Forgotten", „Mission to Mars" , „A Midnight Clear", „Of Mice and Men", „Albino Alligator", „Jack the Bear", „The Big Bounce", „The Quick and the Dead" a „The Forgotten" s Julianne Moore. Na televizních obrazovkách se objevil v „Hallmark Hall of Fame", „Fallen Angel", „My Name Is Bill W", „Path to War", „That Championship Season", „George Wallace" a "The Stand". Režíroval filmy „Of Mice and Men" a „Miles from Home".
V osmnácti letech se stal spoluzakladatelem The Steppenwolf Theatre Company of Chicago, kde následujících sedm let působil jako umělecký režisér. Od té doby se podílel na celé řadě divadelních představení buď jako herec nebo producent či režisér. V nedávné době se společně s Laurou Hillenbrandt zasloužil o nastartování programu „Operation Iraqi Children", který má umožnit zasílání podpory dětem v zemi zubožené táhnoucím se válečným konfliktem.
Narodil se v Chicagu, v současné době žije v Los Angeles. Má za ženu herečku Moiru Harris, se kterou vychovávají tři děti
.

Melina Kanakaredes:
Hrála postavu doktorky Sydney Hansen v pěti řadách oblíbeného televizního seriálu „Providence". Na televizní obrazovce se objevila i v dalších seriálech: „New York News", „Leaving L.A.", „NYPD Blue", „The Practice" a „Oz". Za roli v televizním dramatu televize CBS „Guiding Light" byla dvakrát nominována na cenu Emmy. Filmové role ztvárnila v „Into the Fire", „Rounders", „Dangerous Beauty", „The Long Kiss Goodnight" a „15 Minutes".
Pochází z rodiny řeckých přistěhovalců. S herectvím začala již v osmi letech divadelní hrou „Tom Sawyer". Na Ohio State University studovala hudbu, tanec a divadlo. Později přestoupila na Point Park College v Pittsburghu, kde nedávno obdržela i čestný doktorát. S čerstvým diplomem se přestěhovala do New Yorku, kde si plní své herecké sny na divadelních jevištích. Ve volném čase ráda čte, plave, cestuje (hlavně do Řecka) a poslouchá Jamese Taylora. Narodila se a vyrůstala v Akronu, Ohio. Nyní se svým mužem žije v Los Angeles. Má dvě dcery.

Carmine Giovinazzo:
Vážné poranění zad během studií na střední škole navždy pohřbilo jeho velký sen stát se profesionálním hráčem baseballu. Definitivně se rozhoduje pro hereckou kariéru. Objeví se v několika krátkých a nezávislých filmech, než dostane velkou roli v pilotní epizodě seriálu „Buffy the Vampire Slayer". V roce 1997 opouští rodný New York, aby zkusil štěstí v Los Angeles. Od té doby se pravidelně objevuje na stříbrném plátně („Black Hawk Down", „The Red Zone", „Billy's Hollywood Screen Kiss", „For Love of the Game", „The Big Brass Ring", „In Enemy Hands") i na televizních obrazovkách („The Guardian", „CSI: Crime Scene Investigation", „UC: Undercover", „Providence"). Jeho role vyšetřovatele s rodinnou tradicí v seriálu CSI poměrně věrně odráží poměry v jeho reálném životě, kdy je u newyorské policie zaměstnán jak jeho otec, tak i sestra. Když není pracovně vytížen, věnuje se malování, skládání básní a hře na kytaru. Narodil se a vyrůstal v New Yorku. Nyní žije v Los Angeles.

Vanessa Ferlito:
Divácké veřejnosti je známa především díky roli Claudie ve „24". Objevila se i ve vedlejších rolích v „The Sopranos", „Law & Order" a „Undefeated". Hrála v celovečerních filmech „Spiderman 2", „The 25th Hour", „Cheer Up" a „Shadowboxer". Narodila se a vyrůstala v Brooklynu. Nyní střídavě žije mezi New Yorkem a Los Angeles.

Hill Harper:
Hill Harper se v poslední době objevil jako Darnell v seriálu televize CBS „The Handler". Za jiné seriály jmenujme „City of Angels", „The Court", „Live Shot", „Lackawanna Blues" a „Mama Flora's Family". Ve vedlejších rolích se objevil v „The Sopranos", „Soul Food", „The New Twilight Zone", „ER", „The Fresh Prince of Bel-Air", „Married... With Children", „Cosby" a „NYPD Blue". Následuje výčet filmových rolí: „Love, Sex and Eating Bones", „America Brown", „The Badge", „Loving Jezebel", „The Nephew", „The Skulls", „In Too Deep", „Beloved", „Have Plenty", „He Got Game", „Get on the Bus", „Zooman", „Full Court Press", „The Visit" a „One Red Rose", u nějž je i spoluautorem scénáře. Je stálým členem Boston's Black Folk's Theater Company, jedné z nejstarších a nejrespektovanějších afroamerických divadelních skupin. Původem je z Iowa City. S červeným diplomem dokončil studia na Brown University, zároveň se může honosit titulem doktor práv z  Harwardské univerzity a magisterským titulem v oboru státní správa z Kennedy School of Government.

Eddie Cahill:
Eddie Cahill se do povědomí televizních diváků zapsal jako přítel Jennifer Aniston ze seriálu „Friends". Hrál v televizních seriálech „Glory Days", „Sex and the City", „Dawson's Creek", „Haunted", „Law & Order: Special Victims Unit", „Charmed" a "Felicity." Ve filmu „Miracle" si zahrál jednoho ze svých velkých vzorů, hokejového brankáře reprezentačního týmu USA z olympijských her v roce 1980 Jima Craiga. Cahill se narodil a vyrůstal v New Yorku. V současné době se pohybuje mezi svým rodným městem a Los Angeles.

Jerry Bruckheimer - producent
Jerry Bruckheimer je bezesporu jedním z nejúspěšnějších filmových producentů všech dob. Jeho jméno stojí za více než třiceti snímky včetně veleúspěšných filmů „Pirates of the Caribbean", „Black Hawk Down", „Pearl Harbor", „Remember the Titans", „Armageddon", „The Rock", „Crimson Tide", „Beverly Hills Cop", „Flashdance" nebo již legendární „Top Gun". Jeho filmy vždy patřily k velkým finančním úspěchům a těšily se i uznání odborné kritiky. Svou kariéru začal na Madison Avenue v reklamní produkci. Po čtyřech letech v branži změní své dosavadní zaměření a začíná pracovat v Hollywoodu. V roce 2003 byl redakcí Entertainment Weekly jmenován nejvlivnější osobou Hollywoodu a v roce 2004 se v anketě Timesů dostal do stovky nejvlivnějších osobností v USA.

 

Gary Sinise

Vanessa Ferlito

 

Melina Kanakaredes

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kriminálky

(KRIMINÁLKA MIAMI NEW YORK LAS VEGAS, 2. 8. 2009 9:04)

TYTO KRIMINÁLKY JSOU SUPER . BAVÍ MĚ VŠECHNY ALE BOHUŽEL NIKDY NESTIHNU VŠECHNY DÍLY .A LITUJI AIDEN ŽE UHOŘELA V AUTĚ POKUD SE BUDETE CHTÍT NA NĚCO ZEPTAT PIŠTE NA EMAIL kralickova.janicka@seznam.cz

dopis

(misa karchutnakova , 20. 3. 2009 11:18)

ja se na vas divam kazdi den co hrajete vas porad se mi velmi libi